Overslaan en naar de inhoud gaan
Illustratie van twee kinderen in een woonkamer met een opa © Studio Sesam

Boekvoorstelling | Zijn er beren in Kosovo

Voorafgaand aan de Dag van de Moedertaal (21/02)  vindt de boekvoorstelling van Zijn er beren in Kosovo?  van Blerta Kamberi & Evi Radoe plaats in ons museum. Het is een warm en persoonlijk verhaal over familie, roots en de magie van tradities. Een verhaal van hoop en verbondenheid!

    dinsdag 10 februari 2026 van 17:00 tot 18:45

Met Blerta Kamberi lanceren we een nieuwe schrijver van Kosovaarse origine. In de jaren negentig zijn haar ouders naar België gevlucht omwille van de onrust in Kosovo. Na de oorlog keerde de familie tijdens de zomervakantie terug naar hun thuisland. Het waren spannende autoritten vol verwachting: de ontmoeting met familie, het ontdekken van tradities en de volksverhalen van opa. Dit familieverhaal schreef Blerta uit in een prentenboek Zijn er beren in Kosovo? 

Evi Radoes illustreerde het verhaal met veel oog voor detail, sfeer en herkenbare elementen uit Kosovo. Achteraan het boek vinden de lezers toegankelijke informatie over Kosovo en Albanië, voor velen een eerste kennismaking met deze landen.

Dit prentenboek met als titel A ka arinj në Kosovë? is ook beschikbaar in het Albanees, vertaald door Gafurr Sahiti. Zo kunnen kinderen uit Kosovo en Albanië het boek lezen in hun thuistaal. Ook lezers in die landen zullen voor het eerst lezen over landgenoten die hun weg vinden in het buitenland.

Boekcover met illustraties van kinderen en een beer © Studio Sesam

Programma

  • Blerta Kamberi leest het verhaal voor in het Nederlands en het Albanees,
  • Evi toont hoe haar illustraties tot stand kwamen,
  • Ingrid Tiggelovend (Studio Sesam) vertelt meer over het belang van herkenbare verhalen en het lanceren van nieuwe auteurs,
  • kinderen kunnen kleuren en tekenen,
  • na afloop kan je de auteurs ontmoeten en je boek laten signeren.

Praktisch

Wanneer?

Dinsdag 10 februari van 17 tot 18.45 uur.

Waar?

Red Star Line Museum, Montevideostraat 3 - 2000 Antwerpen

Prijs?

Gratis.

Inschrijven?

Via deze link. Let wel: het aantal plaatsen is beperkt!

Meld je aan voor de nieuwsbrief